To miał być najtrudniejszy sprawdzian, a skończyło się wyjątkowo efektownym pogromem. Polacy rozbili pięściarską kadrę Turcji w meczu Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. Biało-czerwoni byli lepsi w każdej z jedenastu walk. Wynik: 22 do 0.

Takiego przebiegu walk w Hali Legionów nikt się nie spodziewał. Podczas wczorajszej ceremonii ważenia Turcy zapowiadali, że dadzą gospodarzom lekcję boksu. Wyszło zgoła odmiennie. 11 walk w 10 kategoriach wagowych i jedenaście wygranych podopiecznych Karola Chabrosa. Aż cztery pojedynki biało-czerwoni zakończyli przed czasem.

Do trzeciej rundy nie dotrwał m.in. przeciwnik zawodnika Rushha Kielce Bartosza Gołębiewskiego. Dwukrotny mistrz Polski wygrał z Onderem Sipalem po silnych uderzeniach na korpus.

Udany powrót do reprezentacji zaliczył Daniel Adamiec. Kielczanin po zaciętym starci pokonał Utku Erdogana.

Mecz w Hali Legionów oglądało ponad 1,5 tysiąca kibiców. Stolica regionu świętokrzyskiego już po raz trzeci okazała się szczęśliwa dla polskiej kadry. Teraz przed Światową Konfrontacją Boksu Olimpijskiego wakacyjna przerwa. Kolejny mecz pod koniec września z Serbią w Toruniu.

Zobacz materiał filmowy przygotowany przez Macieja Sierpnia.