Kieleckie boiska ocenione na piątkę z plusem. Pod wrażeniem obiektów jest reprezentacja Polski kobiet, która w stolicy regionu przygotowuje się do spotkania eliminacyjnego do Mistrzostw Świata ze Szkocją. Mecz we wtorek na Kolporter Arenie.

To może być najważniejszy mecz podczas walki o przyszłoroczny mundial we Francji. Reprezentacja Polski kobiet przygotowuje się w Kielcach do meczu w ramach eliminacji do mistrzostw świata ze Szkocją. - Motywacja na pewno, bo chcemy się tutaj dobrze zaprezentować, ja tym bardziej. Drugi raz kadra gości w Kielcach, ale pierwszy raz ja mam okazję wziąć udział w zgrupowaniu czynnie i mam nadzieję, że pokażemy dobre widowisko i przyjdzie dużo kibiców - mówi Dagmara Grad, reprezentantka Polski.

Kadrowiczki trenują na obiektach w stolicy regionu. Są pod dużym wrażeniem infrastruktury, z jakiej mają okazje korzystać. - Świetne boiska, na takich boiskach nie trenowaliśmy nigdy, może w Turcji, jak byliśmy. Bardzo dobry hotel, jeśli chodzi o zaplecze, wyżywienie, jesteśmy mega zadowoleni. Tym bardziej chcemy podziękować i zrewanżować się świętokrzyskiej, a w szczególności kieleckiej publiczności swoją dobrą grą - mówi Miłosz Stępiński, trener reprezentacji Polski.

Polki, aby zachować szansę walki o mundial muszą wygrać ze Szkocją, podobnie, jak w dwóch następnych pojedynkach, które pozostały do końca eliminacji, czyli z Białorusią i liderem grupy Szwajcarią.

Mecz ze Szkocją będzie nie tylko piłkarską walką, ale także pojedynkiem kibiców. Kielce chcą pobić rekord frekwencji na meczu reprezentacji Polski kobiet, który wynosi 6100 kibiców i należy do Tychów. - Kiedy dostawaliśmy ten mecz to mówiłem od razu, że jesteśmy znani z bicia rekordów na reprezentacjach młodzieżowych, w ilości strzelonych bramek pierwszej reprezentacji. Rekord nie jest wysoki - 6100 kibiców na meczu polskiej reprezentacji kobiet w Tychach - mówi Mirosław Malinowski, prezes ŚZPN.

Spotkanie ze Szkocją we wtorek o 15.30 na Kolporter Arenie w Kielcach. Wstęp na mecz jest wolny, ale aby go obejrzeć trzeba mieć bezpłatną wejściówkę. Można ją otrzymać w biurze Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.