W Pińczowie rozpoczęto modernizację oczyszczalni ścieków. To inwestycja, która poprawi jakość i komfort życia w mieście. Mieszkańcy czekali na nią od bardzo dawna.

Teren oczyszczalni zamienił się w wielki plac budowy - prace modernizacyjne nie będą jednak proste. - Prawdopodobnie największym wyzwaniem będzie właśnie przygotowanie odpowiednich warunków po to, żeby rozpocząć roboty betonowania, pod budynek mechanicznego oczyszczania ścieków, chodzi głównie o odwodnienie terenu - informuje Zdzisław Chrobot, kierownik ds. Inwestycji, Instal Warszawa. Łączny koszt inwestycji to 26 milionów złotych, ale miasto może liczyć na dofinansowanie w wysokości 13 milionów złotych. - Pieniążki otrzymaliśmy z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie - mówi mgr inż. Andrzej Głogowiec, Wodociągi Pińczowskie.

Fundusze udało się uzyskać m.in. dzięki wsparciu posła PiS Krzysztofa Lipca
. - To ważne przedsięwzięcie dla lokalnej społeczności Pińczowa, które miało takie poczucie, jakby było zapomniane gdzieś tam w Warszawie, tak jednak nie jest, udało się rzeczywiście dzięki dobremu projektowi, który powstał tutaj na miejscu w Pińczowie - mówi Krzysztof Lipiec, poseł RP, PiS.

Modernizacja cieszy przede wszystkim lokalnych mieszkańców pobliskich osiedli którzy narzekają na nieprzyjemnym zapach wydobywający się z oczyszczalni. - Zgłaszali nam mieszkańcy potrzebę modernizacji, zmiany technologii, sposobu oczyszczania ścieków, aby to nie było tak uciążliwe dla mieszkańców, cieszymy się, że to już niedługo na pewno mieszkańcy odczują to bardzo wyraźnie - mówi Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa.

Prace mają zakończyć się w marcu 2020 roku.