Seniorzy z Kielc udowodnili dziś, że wciąż potrafią świetnie się bawić. Ponad 600 osób spotkało się na Pikniku Integracyjnym zorganizowanym przez Urząd Miasta.

Piknik przygotował Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w ramach projektu "Miasto przyjazne seniorom". W opracowaniu planu zabawy uczestniczyli członkowie wszystkich klubów i stowarzyszeń seniorów z miasta - każda z organizacji przygotowała inne atrakcje. Było zatem coś dla ciała (ćwiczenia fizyczne) i ducha (zadania intelektualne) - zobacz w relacji filmowej.

Podczas pikniku seniorzy mogli też skorzystać z porad zdrowotnych. Była też okazja do rozmowy o potrzebach osób starszych i prezentacji oferty poszczególnych klubów i stowarzyszeń seniorów. - Te kilkaset osób, które tutaj się zjawiły pokazują, że taka integracja i spotkania są potrzebne - mówi Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości, który uczestniczył w imprezie. To pierwsza, ale nie ostania taka impreza podkreśla prezydent Kielc. - Integracja tego środowiska jest fundamentem do tego żeby ludziom starszym żyło się lepiej. Tu widać uśmiechnięte twarze, widać, że im się to podoba - komentował prezydent Wojciech Lubawski.

Kolejne spotkanie integracyjne tego typu ma odbyć się jesienią.
Obejrzyj relację przygotowaną przez Urszule Degejdę.