Ostrzeżenie i ważna informacja dla kierowców. W weekend nie będzie można przejechać ulicą Chorzowską. Powodem - remont przejazdu kolejowego.

To już czwarta próba remontu przejazdu w ostatnim czasie, wcześniej kolejarzom nie sprzyjała między innymi pogoda, problemem były też protesty okolicznych kopalni, które tą drogą wywożą kruszywo. Właśnie dlatego teraz zdecydowano, że przejazd będzie zamknięty w weekend - tak, by utrudnienia były mniejsze. Ale to i tak oznacza problemy dla kierowców, którzy będą musieli korzystać z objazdów.

W związku z zamknięcie Chorzowskiej inaczej jeździć będą autobusy komunikacji miejskiej. Zmiany obejmą linie numer 19, 27 i 29. Szczegóły dotyczące ich tras znaleźć można na stronie Zarządu Transportu Miejskiego (http://ztm.kielce.pl/aktualnosci/1228-informacja-linie-19-27-i-29.html) i na przystankach.

Chorzowska ma być znów przejezdna w poniedziałek, ale kolejarze już zapowiadają, że przejazd ponownie będzie zamknięty w dwa kolejne weekendy. Prace mają się zakończyć dopiero 1 lipca.

Zobacz materiał przygotowany przez Dominika Masieraka.