Jutro wmurowany zostanie kamień węgielny pod gmach Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Uroczystość będzie częścią obchodów Święta Uczelni. Pojawi się m.in. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.

Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej na Kampusie UJK rośnie jak na drożdżach. W niedalekiej przyszłości powstaną w nim m.in. nowoczesne studio telewizyjne i radiowe, a także pracownie internetowe. - Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej obok Centrum Języków Obcych będą stanowiły bazę dla całości wydziału. W nowym budynku znajdą swoją docelową lokalizację Instytut Dziennikarstwa, Instytut Historii i Instytut Filologii Polskiej - informuje rektor UJK, prof. zw. dr hab. Jacek Semaniak.

Kamień węgielny ma być wmurowany jutro o godzinie 10, centrum ma być gotowe w kwietniu przyszłego roku. Jego koszt to blisko 30 milionów złotych.

To nie jedyna inwestycja zaplanowana przez uczelnię. UJK ogłosiło także przetarg na rozbudowę wydziału lekarskiego. - To nie tylko rozbudowa kubatorowa, to również docelowe doposażenie Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu w specjalistyczny sprzęt laboratoryjny, który będzie służył zarówno edukacji, jak i prowadzeniu badań naukowych - mówi rektor Semaniak.

Wmurowanie kamienia węgielnego będzie wydarzeniem towarzyszącym Świętu Uczelni, które rozpocznie się jutro o godzinie 11 w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu. Przemówienie wygłosi wówczas Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, wręczone zostaną także promocje doktorskie.

Zobacz materiał filmowy przygotowany przez Monikę Woźniak.