Blisko 36 procent uczniów zdecydowało się aplikować o przyjęcie do szkół o profilu zawodowym. Wśród liceów ogólnokształcących największą popularnością cieszy się w tym roku "Norwid". W Kielcach zakończyło się właśnie logowanie do systemu rekrutacyjnego do szkół ponadgimnazjalnych.

- Najbardziej oblegane licea ogólnokształcące w tej chwili to III liceum, I, VI i II. Jeśli chodzi o technika najbardziej popularny jest Zespół Szkół Elektrycznych, Zespół Szkół Informatycznych i Zespół Szkół Mechanicznych - informuje Małgorzata Zimnicka z wydziału edukacji kieleckiego magistratu.

Najwięcej kandydatów (2 osoby na jedno miejsce) zgłosiło się do Liceum imienia Cypriana Kamila Norwida. Wśród techników największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki informatyczne, elektryczne i logistyczne.

Po zakończeniu roku szkolnego uczniowie muszą dostarczyć do szkół świadectwa i zaświadczenia z egzaminu gimnazjalnego, a także wprowadzić do systemu oceny. Mają na to czas do 26 czerwca. Listy w szkołach zostaną opublikowane 3 lipca.

Obejrzyj materiał filmowy.