Już jutro poznamy zwycięzcę 29. Międzynarodowego Wyścigu "Solidarności i Olimpijczyków". Do ostatniego etapu zawodnicy wystartują sprzed Kolporter Areny. Kolarskim zmaganiom będą towarzyszyć utrudnienia w ruchu.

Od godziny 10 przy Kolporter Arenie w Kielcach odbędzie się prezentacja ekip kolarskich uczestniczących w wyścigu, a także liderów poszczególnych klasyfikacji. Na 11.10 zaplanowano start honorowy. Około 11.30 w Miedzianej Górze rozpocznie się właściwy wyścig. Peleton przejedzie między innymi przez Czarniecką Górę, Końskie i Opoczno. Etap kolarze zakończą w Łodzi.

Przed rokiem w wyścigu zwyciężył Mateusz Komar z grupy Voster Team, której dyrektorem sportowym jest kielczanin Mariusz Witecki.
 
W związku z wyścigiem wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w centrum Kielc, a także na trasie zawodów. - Są to zmiany dynamiczne, ponieważ wyścig kolarski ma to do siebie na szczęście, że można wstrzymywać ruch dynamiczny i przywracać go. Tak będzie się działo również jutro - informuje Paweł Kabza, Wydział Zarządzania Ruchem i Mobilnością UM W Kielcach.