W sierpniu, przez 12 dni, na parkietach kieleckich hal będą rywalizować młode szczypiornistki z całego świata. Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Kobiet w piłce ręcznej to okazja do promocji miasta i regionu.

Do rozpoczęcia Młodzieżowych Mistrzostw Świata w piłce ręcznej kobiet do lat 18 został zaledwie miesiąc. Jednak na razie na kieleckich ulicach jeszcze niewiele sygnałów zapowiadających sportowe emocje - w mieście pojawiły się na razie pierwsze, nieliczne billboardy promujące mistrzostwa. Ale przedstawiciele kieleckiego ratusz uspokajają - akcja promocyjna dopiero się rozpoczyna. - Niebawem pojawią się również plakaty w komunikacji miejskiej oraz wielkoformatowe banery na obiektach sportowych - zapowiada Katarzyna Telka z Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Kielcach.

Dla delegatów IHF miasto zorganizuje wycieczki po największych atrakcjach turystycznych regionu. Goście odwiedzą m.in. Chęciny i św. Krzyż. Władze miasta maja nadzieję, że dzięki tym działaniom goście będą chcieli wrócić do regionu.

Mecze będą rozgrywane na parkietach hali Politechniki Świętokrzyskiej i Hali Legionów. W obiektach zakończyły się juz prace remontowe. Odnowiono m.in. szatnie i sale konferencyjne.

Trwa rekrutacja wolontariuszy, którzy będą pomagać przy organizacji Mistrzostw. Zgłosiło się 150 osób. Prowadzone są z nimi rozmowy kwalifikacyjne.

Mistrzostwa Świata rozpoczną się 7 sierpnia. Do Kielc przyjadą 24 reprezentacje z Azji, Ameryki Południowej, Afryki i Europy.

Zobacz materiał filmowy przygotowany przez Dawida Skowrońskiego.