To najlepsza rekrutacja na UJK. Jeszcze nigdy na uczelnię nie zalogowało się aż tylu kandydatów. Wczoraj na uniwersytecie zakończył się internetowy nabór studentów. Bez zaskoczenia z kolei na Politechnice Świętokrzyskiej, tu rekrutacja zakończyła się w niedzielę.

To najlepsza rekrutacja na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego od lat. Na jedno miejsce chętnych 3 kandydatów. W sumie zalogowało się blisko 9 tysięcy przyszłych studentów, choć miejsc przygotowano niespełna 3 tysiące. Najwięcej chętnych na medycynie - tu ponad 40 osób na miejsce, ale 9 także na kosmetologii i dietetyce. - Mamy niż demograficzny i w tej sytuacji liczba kandydatów powinna maleć, a nam rośnie z każdym rokiem, myślę, że wynika to z tego, że nasza uczelnia staje się coraz bardziej popularna poza granicami województwa i poza granicami Polski i na pewno oferta kształcenia, która jest tak szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie - mówi Piotr Burda, rzecznik UJK. Po raz pierwszy ponad 50% kandydatów zalogowanych na UJK pochodzi spoza naszego województwa.
 
W niedzielę internetowa rekrutacja zakończyła się także na Politechnice Świętokrzyskiej, tu chętnych też więcej niż miejsc, ale o ponad 300 osób. - Jeżeli chodzi o popularne kierunki, tutaj też nie ma zmian, informatyka, budownictwo, architektura, automatyka i robotyka, ekonomia, geodezja i kartografia - informuje dr hab. Artur Maciąg, prorektor Politechniki Świętokrzyskiej.
 
Czy udało się dostać na wymarzony kierunek przyszli studenci dowiedzą się 11 lipca, wtedy udostępnione zostaną listy zakwalifikowanych. Rekrutacja uzupełniająca na Politechnice Świętokrzyskiej rozpocznie się 12, a na UJK 20 lipca.