Do Buska-Zdroju warto wybrać się by posłuchać najpiękniejszych pieśni i arii operowych. W sierpniu odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu "Bella Voce". Będą też warsztaty podczas, których można skorzystać z rad gwiazd światowych scen.

W Busku-Zdroju przez tydzień, młodzież oraz dorośli pod okiem gwiazd polskiej sceny, mogą szlifować umiejętności śpiewu oraz emisji głosu. - Postanowiłam w tym roku zaprosić dziekanów profesorów z Akademii Muzycznych z Wrocławia, prof . Piotra Łykowskiego z Krakowa, Zdzisława Madeja,  prof.  Ewę Iżykowską z Warszawy, prof. Jan Balarina z Katowic tak więc sama śmietanka - podkreśla Roma Owsińska, śpiewaczka operowa.
 
Świętokrzyskie Warsztaty Wokalistyki
- to zajęcia m.in. ze śpiewu jazzowego, klasycznego oraz rozrywkowego, które w tym roku poprowadzi m.in. Irena Santor.
 
Choć uczestnicy podkreślają, że to właśnie klasyka w kształceniu głosu jest podstawą. - Ta muzyka jest niezwykła, pogłębia naszą wrażliwość. Rozrywka nie jest tak trudna, jak klasyk, ale jednak daje ogromne możliwości - twierdzi Aleksandra Pobiega, wokalistka.
 
Warsztaty do 4 lat organizuje wybitna śpiewaczka operowa Roma Owsińska. Od dwóch lat, również tu odbywa się Międzynarodowy Konkurs "Bella Voce", w którym najbardziej znane arie oratoryjne, barokowe oraz klasyczne pieśni, wykonują zawodowcy. - W ubiegłym roku, przyjechało 78 osób z całego świata, bo i z Indii i ze Szkocji, z Wielkiej Brytanii - mówi Roma Owsińska, śpiewaczka operowa.
 
Jedną z laureatek ubiegłorocznej edycji jest Marta Wąs, absolwentka Szkoły Muzycznej w Kielcach. - Kiedy śpiewam muzykę klasyczną, czuję, że biorę udział w czymś ważnym i kształtuje kulturę - twierdzi Marta Wąs, laureatka konkursu "Bella Voce".
 
Zapisy na warsztaty trwają do 20 lipca. Otwarta jest również lista konkursu "Belle Voce".