Kielce zostały opanowane przez harcerzy. Od jutra młodzi artyści będą prezentować swoje talenty na 45. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.

Wiatraczek już się kręci. W mieście czuć powiew młodych talentów. Kielce goszczą uzdolnioną młodzież już po raz 45. Od rana w Kieleckim Centrum Kultury trwają prezentacje wokalistów i tancerzy, a w amfiteatrze na Kadzielni ostatnie przygotowania do koncertu Gospodarze - Gościom.
 
W tym roku widowisko ma dwa motywy przewodnie - to 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i 100 lat harcerstwa polskiego. Na scenie w sumie 400 artystów. W całym festiwalu udział bierze blisko 1000 osób. To goście z kraju i z zagranicy.
 
To wydarzenie to świetna okazja do promocji Kielc - podkreśla Artur Sobolewski z Urzędu Miasta. Dlatego na początku sierpnia koncert Gospodarze - Gościom zostanie pokazany na Ogólnopolskim Zlocie Harcerzy w Gdańsku, w którym udział weźmie 15 tysięcy osób z całej Polski. - Cieszy również to, że w tym samym czasie kiedy będzie festiwal harcerski będzie młodzież harcerska z całego kraju, będą również stypendyści fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Myślę, że to będzie rzeczywiście bardzo ciekawy czas dla Kielc i dla tej młodzieży, która w Kielcach będzie wypoczywać - mówi Artur Sobolewski, UM Kielce.
 
Już jutro będzie można zobaczyć korowód, który przejdzie ulicą Sienkiewicza. O 19.00 na rynku koncert "Zakręceni na Kielce". Ale festiwal harcerski to oprócz dobrej zabawy, także rywalizacja. Uczestnicy festiwalu walczą o Złotą Jodłę. Do kogo trafią nagrody dowiemy się podczas wielkiego finału 21 lipca.