Bez podziału na grupy i punktów bonusowych, ale za to z systemem awansów i spadków - tak będzie wyglądać Superliga piłkarzy ręcznych od nowego sezonu. Dziś poznaliśmy zasady nadchodzących rozgrywek, a także terminarz rundy zasadniczej, czyli z kim i kiedy zagra PGE Vive Kielce.

Zaprezentowany dziś przez Superligę system rozgrywek jest prostszy niż ten, według którego liga grała w ostatnich sezonach. Nie będzie już podziału na grupy - pomarańczową i granatową, a co za tym idzie znikną też punkty bonusowe, które przyznawano za zwycięstwo nad drużyna z tej samej grupy. Teraz cała ligowa 14. zagra w jednej grupie, każdy z każdym. Po sezonie zasadniczym najlepsza ósemka powalczy w fazie play-off o medale, a pozostała szóstka znów w systemie każdy z każdym zagra o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z ligi spadnie najgorszy zespół, a przedostatni zagra baraż z pierwszoligowcem.

Obrońca tytułu - PGE Vive Kielce sezon rozpocznie w Opolu, meczem z Gwardią, a to co najważniejsze dla kibiców, czyli Święta Wojna z Orlen Wisłą po raz pierwszy w nowym sezonie odbędzie się 17 października w Płocku. A sezon rozpoczyna się na przełomie sierpnia i września.