Skupienie, czujności, a także szybka i właściwa reakcja policjanta z Wydziału Ruchy Drogowego miejskiej jednostki Policji uchroniła funkcjonariuszy przed uczestnictwem w groźnym zdarzeniu drogowym. Wczoraj na ul. Ściegiennego tuż przed maskę radiowozu wyjechała kierująca dacią kobieta, na co natychmiast zareagował funkcjonariusz. Dzięki bezpiecznemu manewrowi, który wykonał mundurowy nie doszło do wypadku.

Długa, szeroka oraz sucha jezdnia i nagły wyjazd pojazdu z drogi podporządkowanej. Taki scenariusza napisało życie wczoraj  na ul. Ściegiennego w Kielcach, tuż przed godziną 13:00. Wtedy to, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach patrolowali rejon drogi krajowej nr 73. W pewnym momencie policjant kierujący radiowozem musiał w ułamku sekundy wykonać kilka czynności i podając właściwą decyzję, by uniknąć wypadku, gdyż tuż przed maskę samochodu, na środek jezdni wyjechała osobowa dacia. Dzięki posiadanym umiejętnościom oraz opanowaniu, funkcjonariusz zdążyć spojrzeć w boczne lusterko, aby upewnić się czy może podjąć manewr obronny, a następnie go wykonać. Wszystko to pozwoliło uniknąć wypadku.


Po chwili 56 –letnia kielczanka, która kierowała dacią została zatrzymana do kontroli. W rozmowie z policjantami kobieta nie była w stanie wytłumaczyć czemu w takim momencie zaczęła włączać się do ruchu i przyznała, że nie zauważyła nadjeżdżającego z lewej strony samochodu.  

Podczas kierowania jakimkolwiek pojazdem pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, że za własne bezpieczeństwo w głównej mierze odpowiadamy sami.  A przestrzeganie przepisów i odpowiednie skupienie może nas uchronić przed uczestnictwem w groźnym zdarzeniu drogowym.


Źródło: Policja