53-letnia kobieta walczy o życie w szpitalu, w areszcie jest jej syn. Dramat rozegrał się w Wolicy koło Chęcin. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna zaatakował matkę nożem. Prawdopodobnie jutro zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty.

Policjanci do domu w Wolicy k. Chęcin zostali wezwani wczoraj po godzinie 20. Na miejscu zastali trzy osoby. Pokłutą nożem kobietę, jej męża i syna. Ranna, w stanie krytycznym, trafiła do szpitala. - Policjanci wstępnie ustalili, że 57-letniego męża kobiety w chwili zdarzenia nie było w domu, 31-letni syn ofiary został zatrzymany - informuje st. sierż. Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić syn ofiary leczył się psychiatrycznie. Był w domu razem z matką. Kiedy wszedł ojciec - jego również zaatakował. Mężczyzna uciekł do sąsiadów.

Jolanta Chodur od lat przyjaźni się z ofiarą. To jej rodzina pomogła mężowi kobiety. Sąsiedzi nie mogą uwierzyć w to, co się stało. - Do nas odnosił się normalnie, dzień dobry, grzecznie. Jak był młodszy to do moich chłopaków przychodził, przy komputerze pomagał - opowiada pani Joanna.

Poraniona 53-latka przebywa w szpitalu. Jej stan jest krytyczny, lekarze walczą o jej życie.
31-letni syn kobiety jest w policyjnej izbie zatrzymań. Jutro zostanie doprowadzony do prokuratury. Wtedy też, może usłyszeć zarzuty - prawdopodobnie usiłowania zabójstwa.

Zobacz materiał filmowy Karoliny Ziewieckiej.