Kierowcy ciężarówek pod kontrolą kieleckiej drogówki i inspektorów transportu drogowego - na ekspresowej "siódemce" funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy nie łamią przepisów, szczególnie przy wyprzedzaniu.

- Jesteśmy uczuleni na jazdę na tak zwanego "szeryfa lewego pasa". Chodzi o taki rodzaj jazdy, gdzie mamy dwa pasy w jednym kierunku i a na nich przez kilka dobrych kilometrów ciężarówka wyprzedza drugi pojazd ciężarowy - wyjaśnia asp. Mariusz Bednarski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Policjanci i Inspektorzy Transportu Drogowego wczoraj sprawdzali również trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów. A także zezwolenia konieczne do transportu międzynarodowego. Funkcjonariusze mieli do dyspozycji motocykle oraz kilka nieoznakowanych radiowozów.

Od stycznia na świętokrzyskich drogach doszło do 25 wypadków z udziałem ciężarówek. Nikt nie zginął, ale 33 osoby zostały ranne. Odnotowano także ponad 400 kolizji. W tym roku na terenie całego województwa policjanci skontrolowali ponad 5 tysięcy samochodów ciężarowych.

Zobacz materiał filmowy przygotowany przez Dawida Skowrońskiego.