Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Na Mistrzostwach Świata Piłkarek Ręcznych do lat 18 reprezentacja Polski pokonała Słowację i jest blisko zrealizowania celu minimum na ten turniej, czyli wyjścia z grupy. Bohaterkami biało-czerwonych były kielczanka Magda Więckowska i bramkarka Barbara Zima.

Na Mistrzostwach Świata w Kielcach na razie wszytko jak w zegarku. Na drugim meczu Polek dopisali kibice, którzy w niemal w 2/3 wypełnili Halę Legionów. Nie zawiodła też reprezentacja. Polki, dla których był to mecz o 4 punkty i niemal pewne wyjście z grupy zdały egzamin może nie celująco, ale na dobrą ocenę pozytywną.
 
W pierwszej połowie skórę biało-czerwonym ratowała bramkarka. Barbara Zima, w skrócie Basia, broniła jak w transie, 12 rzutów Słowaczek i to dzięki niej Polska nie straciła szansy na zwycięstwo, bo do przerwy był remis po 13.
 
W drugiej połowie zamiast ratującej skórę Basi dobrze zaczęła grać Polska obrona, a w ataku szalała kielczanka Magda Więckowska. Zawodniczka Korony Handball zdobyła w meczu 10 goli i została wybrana najlepszą zawodniczką spotkania.
 
Polki mają po dwóch meczach komplet punktów i jeszcze trzy mecze do rozegrania. W piątek grają kolejne spotkanie. O 18 w Hali Legionów zmierzą się z Rumunią i to może być mecz o drugie miejsce w grupie. Wstęp jak zwykle bezpłatny. Obecność jak zwykle obowiązkowa.