Po wielu latach starań w końcu powstanie - przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym rozpoczęła się budowa Centrum Urazowego. Koszt budowy i jego wyposażenia to 12 milionów złotych, z czego 8 milionów pochodzi z kasy Ministerstwa Zdrowia.

- Wybudowane będzie Centrum Urazowe za kwotę trzy miliony siedemset tysięcy złotych oraz będą zrealizowane z tej kwoty dwa podstawowe urządzenia, które się znajdą na Centrum Urazowym, czyli duży tomograf i duży rezonans, pozwoli to w znacznym stopniu zniwelować niszę tego typu przedsięwzięcia w tej części naszego województwa - podkreśla Andrzej Domański, dyrektor WSZ w Kielcach.
 
- Ten budynek i to Centrum Urazowe będzie przeznaczone tylko i wyłącznie dla ludzi po urazach, czyli coś się dzieje w promieniu sześćdziesięciu kilometrów, wszystko tu jest zwożone, wszyscy pacjenci, którzy od razu mają pomóc anestezjologa, ortopedy, chirurga - mówi dr n. med. Krzysztof Bigas, zastępca dyrektora ds. Medycznych.
 
Jak zapewnia Mahmoud Otman, właściciel firmy odpowiedzialnej z budowę Centrum, prace będą trwały od 12 do 14 godzin na dobę. A to z powodu krótkich terminów. Siedziba Centrum Urazowego ma powstać w ciągu 5 miesięcy, a pierwsi pacjenci będą przyjmowani od kwietnia przyszłego roku.