W środę 98. rocznica Bitwy Warszawskiej i kolejne Święto Wojska Polskiego. Podczas tej bitwy, którą określa się jako "Cud nad Wisłą", Polacy pokonali bolszewicką Rosję i zmienili losy świata. Jak co roku organizatorzy oprócz uroczystych obchodów przygotowali wiele atrakcji.

98 lat temu na przedpolach Warszawy siły zbrojne pod dowództwem marszałka Józefa Piłsudskiego pokonały wojska bolszewickie. Polska utrzymała niepodległość. Dla uczczenia tych wydarzeń od 1992 roku  obchodzone jest Święto Wojska Polskiego. Jak co roku będzie można osobiście podziękować żołnierzom za trud wkładany w codzienną służbę.
 
Obchody Święta Wojska Polskiego, rozpoczną się o godz. 10.00 Mszą Świętą w kościele Garnizonowym. Później nastąpi przemarsz pododdziałów na Plac Wolności, przed pomnik Józefa Piłsudskiego. - To święto żołnierzy Wojska Polskiego nie tylko tych, którzy zginęli, ale również tych, którzy oczywiście wykonują swoje zadania tak poza granicami państwa jak i tutaj na terenie kraju - mówi płk Paweł Chabielski, komendant CPDMZ w Kielcach.
 
Uroczystości upamiętniające "Cud nad Wisłą" to okazja do wręczenia żołnierzom odznaczeń i nominacji na wyższe stopnie. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych.
 
Od godziny 12 pokaz sprzętu wojskowego, a od 18 piknik rodzinny, podczas którego będzie można porozmawiać m.in. z amerykańskimi żołnierzami. - Jesteśmy bardzo wdzięczni wojsku zarówno historycznie za to, że żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce, ale też za to, że czujemy się bezpiecznie i to trzeba całemu społeczeństwu o tym przypominać - mówi Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.
 
Zwieńczeniem obchodów będzie transmisja przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy w Kieleckim Centrum Kultury o godzinie 20:30.