Teren województwa Świętokrzyskiego objęty jest zasięgiem naziemnej telewizji cyfrowej w ramach sieci multipleksu MUX-1, MUX-2, MUX-3.

Naziemna telewizja cyfrowa:
Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T sukcesywnie zastępuje sygnał telewizji analogowej. Oprócz zwiększenia ilości programów, oferuje lepszą jakość obrazu i dźwięku. 
Umożliwia również dodanie dodatkowych komponentów, takich jak wiele ścieżek dźwiękowych, w tym także dźwięk przestrzenny, szczegółowy przewodnik po programach (Electronic Program Guide). Możliwe jest także dodawanie usług interaktywnych oraz serwisów płatnych.

DVB jest nazwą, założonego w 1993 roku, Projektu DVB (Digital Video Broadcasting Project). Grupa ta, powstała we wrześniu 1993 roku, obecnie skupia prawie 300 organizacji (nadawców, operatorów, producentów sprzętu, regulatorów) łącznie z 35 krajów. Fundamentem działania Projektu DVB było wyjście od wymagań komercyjnych i przejście do wymagań technicznych. Końcowym wynikiem prac Projektu DVB jest rodzina standardów telekomunikacyjnych ustanowionych przez ETSI (European Telecommunications Standards Institute) dla telewizji satelitarnej DVB-S i DVB-S2, kablowej DVB-C oraz naziemnej DVB-T i DVB-T2 .

Obecnie wdrażane multipleksy to kontenery (cyfrowa paczka) składające się z programów telewizyjnych i radiofonicznych oraz dodatkowych informacji w postaci cyfrowej (np. elektronicznego przewodnika po programach, tzw. EPG). Nie wszystkie wymienione składowe multipleksu muszą w nim występować jednocześnie. W obecnie nadawanych multipleksach MUX-1, MUX-2 i MUX-3 nie są np. obecne programy radiofoniczne.

Dzięki zastosowaniu odpowiednio skutecznej kompresji (redukcji ilości danych w pojedynczym sygnale programu cyfrowej telewizji) oraz nowoczesnych technik nadawczych możliwe jest umieszczenie w multipleksie większej liczby programów telewizyjnych.

Dostępne kanały:
W multipleksie MUX-1: TVP ABC, Eska TV, TTV, Polo TV, ATM Rozrywka, TV Trwam, StopklatkaTV, FokusTV
W multipleksie MUX-2: Polsat, TVN, TVN7, TV4, TV Puls, PULS 2, TV6 i Polsat Sport News
W multipleksie MUX-3: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Regionalna, TVP Info, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia, TVP Rozrywka

Aktualny zasięg i nadajniki:

Zasięg multipleksu MUX-1 (źródło: emitel.pl) Zasięg multipleksu MUX-1 (źródło: emitel.pl) Multipleks MUX-1
RTCN Kielce Święty Krzyż - 546 MHz - Kanał 30 - 100 kW
RTCN Przysłucha Kozłowiec - 546 MHz - Kanał 30 - 50 kW

Zasięg multipleksu MUX-2 (źródło: emitel.pl) Zasięg multipleksu MUX-2 (źródło: emitel.pl) Multipleks MUX-2
RTCN Kielce / Święty Krzyż - 602  MHz - Kanał 37 - 100 kW

Zasięg multipleksu MUX-3 (źródło: emitel.pl) Zasięg multipleksu MUX-3 (źródło: emitel.pl) Multipleks MUX-3
RTCN Kielce Święty Krzyż - 682 MHz - Kanał 47 - 150 kW
Kielce EC Komin - 682 MHz - Kanał 47 - 9 kW
RTCN Kraków Chorągwica - 682 MHz - Kanał 47 - 35 kW
Busko Zdrój - 682 MHz - Kanał 47 - 7 kW
Dobromierz - 682 MHz - Kanał 47 - 5 kW
Sandomierz - 682 MHz - Kanał 47 - 0,25 kW
Starachowice / ul. Martenowska - 682 MHz - Kanał 47 - 0,055 kW

W przypadku dodatkowych pytań związanych z procesem cyfryzacji na terenie województwa świętokrzyskiego, prosimy o kontakt telefoniczny z Wydziałem Techniki, Dyspozytury i Realizacji TVP KIELCE pod numerem telefonu: 41 330 33 53, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 - 16.00