Sprawdzian generalny przed Ligą Mistrzów - zaliczony. PGE Vive Kielce pokonało Zagłębie Lubin różnicą ośmiu goli (32:24, do przerwy 16:11) i może się szykować do sobotniego występu w europejskiej elicie. Na meczu w Hali Legionów był Leszek Salva. Zobacz jego relację.

Mecz Zagłębiem do wartych zapamiętania nie należał, choć było to niezłe, zacięte i dosyć ostre spotkanie. Zawodnicy obu drużyn dostali aż 13 kar dwuminutowych i jedną czerwoną kartkę. Kielczanie wygrali 32:24, różnicą tylko 8 goli, bo Zagłębie postawiło twarde warunki, a mistrzowie Polski byli wyjątkowo nieskuteczni.

Mecz Vive z Lubinem może jednak trafić na karty historii, ale będzie to zależeć od Miłosza Wałacha. Ten zaledwie 15-letni bramkarz kieleckiej siódemki zadebiutował dziś w seniorskiej piłce. Jeśli chłopak zrobi karierę taką jak jego kolega i trener Sławomir Szmal, to rzeczywiście ten mecz trafi do annałów polskiego szczypiorniaka.

W sobotę PGE Vive Kielce zainauguruje kolejny sezon w Lidze Mistrzów. O 16 polskiego czasu zagra na Białorusi z Mieszkowem Brześć.

Zobacz relację filmową.