Najgłośniejsza zagadka ostatnich tygodni rozwiązana! Zarząd Transportu Miejskiego na wniosek MPK odtajnił dziś część dokumentów dotyczących przetargu na obsługę komunikacyjną Kielc. Wiadomo już, że firma Michalczewski z Radomia planowała zlokalizować swoją bazę przy ulicy Przęsłowej.

- Mówię sprawdzam. Znaleźliśmy myjnię? No nie widzę. Stacja paliw? To chyba to za mną, ta ruina. Budynek socjalny i warsztatowy? Nie wiem, który... - komentowała dziś, w niedoszłej bazie autobusowej, Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. To właśnie MPK, po odrzuceniu przez ZTM oferty radomskiej firmy, pozostała na placu boju w przetargu gigancie na obsługę komunikacji w Kielcach.

Zarząd Transportu Miejskiego wykluczył radomską firmę Michalczewski z z przetargu, uznając, że bazy w podanej lokalizacji nie da się zbudować w ciągu pięciu miesięcy. A tyle czasu przewoźnik miałby od podpisania umowy do rozpoczęcia świadczenia usług. Od tej decyzji firma z Radomia chce się odwołać do Krajowej Izby Odwoławczej.

Zobacz relację filmową.