W centrum Kielc, przy ulicy Panoramicznej, powstanie kolejny parking wielopoziomowy. Inwestorem będzie Przedsiębiorstwo Turystyczne "Łysogóry", dziś miejscy radni zdecydowali o zamianie działek, bez czego realizacja projektu nie byłaby możliwa.

Według wstępnych koncepcji przy ulicy Panoramicznej powstanie wielofunkcyjny budynek usługowy z wielopoziomowym parkingiem na 300 aut. Przybędzie też zieleni. - To szansa na uporządkowanie architektoniczne tego miejsca, ucywilizowanie prowadzonych tam dziś usług handlowych, które mocno odbiegają od standardów - mówi Piotr Dwurnik, prezes "Łysogór".

Miejscy urzędnicy zapewniają, że inwestycja nie ograniczy możliwości przemieszczania się w tej części miasta. Parking zbudowany przez hotel będzie ogólnodostępny.

Aby doszło do inwestycji miasto wymieni się działkami z Przedsiębiorstwem Turystycznym "Łysogóry". Samorząd przejmie teren pod ulicą Panoramiczną, a spółce przekaże działkę pod parking. To większy teren, dlatego miasto różnicę wartości odbierze przy okazji przejęcia od spółki nieruchomości przy ulicy Zagnańskiej - niezbędnej do rozbudowy ulicy Witosa. - Spółka zależna od Łysogór posiada teren, za który i tak miasto jest zobowiązane wypłacić odszkodowanie przy przejęciu przez drogę - wyjaśnia Filip Pietrzyk, dyrektor Wydziału Nieruchomości Urzędu Miasta w Kielcach.

Zobacz materiał filmowy.