"Miejsce świętokrzyskiego - w Europie" - pod takim hasłem odbyła się dziś konwencja działaczy Prawa i Sprawiedliwości z regionu. Parlamentarzyści, samorządowcy i sympatycy partii spotkali się w Kieleckim Centrum Kultury.

Dzisiejszy konwent został zdominowany przez tematy europejskie. Chodzi przede wszystkim o szanse naszego regionu na rozwój w najbliższych latach. Politycy i działacze Prawa i Sprawiedliwości zwracali uwagę na to jak ważny jest sposób wydatkowania pieniędzy unijnych i pomysły na to jak ściągnąć inwestorów. Jak podkreśli szef świętokrzyskich struktur PiS, poseł Krzysztof Lipiec - ta tematyka będzie jednym z priorytetów w nadchodzących wyborach.

- Wraz z dobrą zmianą powinniśmy również umieć korzystać z tych wszystkich dobrodziejstw które ewentualnie Europa niesie również w polityce regionalnej i to jest dzisiaj bardzo ważne dla nas wyzwanie - podkreśla Krzysztof Lipiec, poseł RP, przewodniczący PiS w regionie.

- Mamy szansę na to aby decydować jak będzie wyglądała agenda pracy Rady Europy. Po drugie już podjąłem decyzję jako wiceprzewodniczący frakcji, że zorganizujemy wystawę na czerwcowej sesji najprawdopodobniej, gdzie 46 państw będzie mogło poznać właśnie Świętokrzyskie. A więc dla regionu to jest wielka szansa na inwestorów -
mówi Dominik Tarczyński, poseł RP, PiS.

- Bardzo mądre wydatkowanie środków. Każdą złotówkę powinniśmy wydatkować bardzo mądrze, aby ona dawała nowe miejsca pracy i rozwój gospodarczy. Niestety przez te wszystkie lata, po analizach widzimy że tego nie było - tych efektów zainwestowanych ogromnych pieniędzy unijnych - zaznacza Beata Gosiewska, poseł Parlamentu Europejskiego, PiS.

- Szansę na tę zmianę stwarzają czekające nas jesienią wybory samorządowe. Wtedy możemy odsunąć od władzy osoby które szkodzą województwu świętokrzyskiemu, które marnują szansę regionu na rozwój - podkreśla Anna Krupka, poseł RP, PiS.

Podczas dzisiejszego spotkania nie zabrakło też gratulacji. Chodzi o sukces parlamentarzysty ziemi świętokrzyskiej. Poseł Dominik Tarczyński został wiceprzewodniczącym Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Zgromadzeniu Parlamentarnym w Radzie Europy. Jak podkreślano dziś - to również może być szansa dla świętokrzyskiego na to by stać się regionem dostrzeganym w Europie.