Ma powstać zupełnie nowy budynek oraz pracownie multimedialne - Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach złożył właśnie wniosek o dofinansowanie przygotowania dokumentacji technicznej inwestycji.

Frezarka cyfrowa to gwiazda pracowni projektowania multimedialnego w kieleckim „plastyku”. Żeby wyszło z niej dzieło sztuki, trzeba je najpierw wymyślić, a potem zaprojektować na komputerze. Pracownia komputerowa znajduje się znajduje się jednak w głównym budynku szkoły. Uczniowie aby tworzyć w pracowniach artystycznych muszą przejść do odległego o kilkadziesiąt metrów budynku warsztatów. Bez względu na pogodę trasę pokonują kilka razy dziennie.

Dyrekcja szkoły chce aby w przyszłości wszystkie sale znalazły się pod jednym dachem. Łącznikiem ma być m.in. nowy budynek i podziemne przejścia. Koncepcja architektoniczna przebudowy szkoły powstała blisko dwa lata temu, kosztowała 50 tysięcy złotych, sfinansowało ją ministerstwo kultury. Teraz szkoła chce iść za ciosem - władze placówki złożyły wniosek o dofinansowanie stworzenia dokumentacji technicznej. To koszt około 350 tysięcy złotych. – Ta dokumentacja jest bardzo ważna, bywa tak, że ona jest warunkiem aplikowania do o środki na budowę. Chciałbym się ubezpieczyć, wykonać ten kolejny krok – wyjaśnia Maria Kowalczyk dyrektor ZPSP.

Zobacz materiał przygotowany przez Aleksandrę Żaczek.