To możliwość sprawdzenia umiejętności i szansa na zaistnienie w branży - mówią organizatorzy i zapraszają do udziału w 20. edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion. Zgłoszenia już można przesyłać.

W tym roku głównymi bohaterami Off Fashion są "Piękna i bestia". Ale film i baśń to w tym przypadku - nie jedyne możliwe inspiracje. - Bestia tkwi trochę w każdym z nas i piękno tkwi w każdym z nas i postaramy się podczas tej edycji postawić punkt ciężkości na tym, że człowiek, projektant, ludzie maja swoje dwie różne strony - mówi Magdalena Kusztal, dyrektor OFF FASHION.

Off Fashion to nie tylko konkurs. Jednym z wydarzeń towarzyszących będzie wystawa światowej sławy fryzjera - Antoniego Cierplikowskiego. - Był twórcą trendów we fryzjerstwie. To fryzura na chłopczycę, to jest jego zasługa - mówi Artur Wijata, Galeria Sztuki Współczesnej "Winda". A na lansowanie trendów w modzie, wielką szanse mają laureaci Off Fashion. Wielu z nich osiąga sukcesy tak, jak Jakub Bartnik oraz zwyciężczyni 18. edycji konkursu Angelika Józefczyk.  

Zalety udziału w konkursie wyliczają także młodzi projektanci. Bo coraz bardziej międzynarodowe staje się grono klientów projektantki Agnieszki Baranskiej, która kolekcję zaprezentowała podczas ubiegłorocznej odsłony Akademii Off Fashion. W branży jest od 2 lat i wszystkiego uczyła się sama. Wie jak trudne bywają początki. - Praca projektanta może się kojarzyć z rysunkiem, z wizją i z wybiegami, a wbrew pozorom jest to ciężka praca i trzeba się nauczyć tego rzemiosła. Tak stwierdzam po tych wielu miesiącach prób i błędów - mówi Agnieszka Barańska, projektantka mody.

Ci, którzy chcą spróbować swoich sił w konkursie mają czas do 14 maja wówczas mija termin składania zgłoszeń.