Hala sportowa przy Liceum imienia Norwida w Kielcach droższa niż zakładano. Dziś otworzono oferty w przetargu na jej budowę i najniższa cena jest o ponad milion złotych wyższa od kwoty przeznaczonej przez miasto na tę inwestycję. Jest jednak szansa, że Ratusz znajdzie dodatkowe pieniądze.

- Pan prezydent podjął decyzję, że dołoży te pieniądze. W autopoprawce do zmian w budżecie na najbliższą sesję jest przewidziane zwiększenie środków o ponad milion sto złotych - informuje Wojciech Dudzic, dyrektor Wydziału Finansów UM Kielce.

- W każdej dzielnicy przy szkole powinny być hale obok normalnej sali sportowej powinny być hale. Szkoła im. Norwida jest położona w dzielnicy Herby i tam nie ma takiego obiektu, który pełniłby też funkcje kulturalną -
podkreśla Andrzej Sygut, zastępca prezydenta Kielc.

O przekazaniu brakujących pieniędzy radni zadecydują podczas sesji w najbliższy czwartek. Przypomnijmy - szkoła na budowę hali ma zarezerwowane 6 milionów 400 tysięcy złotych. Po otwarciu ofert okazało się, że najtańsza oferta jest o ponad milion złotych droższa. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to budowa obiektu rozpocznie się w tym roku.

Miasto stara się także o pieniądze na budowę hali przy Szkole Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Jagiellońskiej.