Twórczość Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej była tematem przewodnim spotkania w Wojewódzkim Domu Kultury. W Światowym Dniu Poezji z miłośnikami wierszy spotkała się Mariola Pryzwan - autorka wielu publikacji o polskiej poetce.

- Poezja zrozumiała chyba dla każdego, w różnym wieku i o różnym statusie społecznym, także Maria Pawlikowska-Jasnorzewska mimo, że tworzyła wiele lat temu, obroni się, wyjdzie obronną ręką zawsze i jeśli chodzi tutaj o jej porównanie do poetek współczesnych to przypuszczam, że też z wieloma z nimi wygrywa - mówi Mariola Pryzwan, publicystka.

Poezję Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej recytowali dziś kieleccy uczniowie. O wybitnej poetce zarówno jej twórczości, jak i życiu można było porozmawiać z Mariolą Pryzwan - autorką publikacji "Lilka. Maria Pawlikowska-Jasnorzewska we wspomnieniach i listach".

Podczas spotkania zaprezentowano również wystawę prac nagrodzonych w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Pudełko z wyobraźnią". Maria Pawlikowska - Jasnorzewska należy do grona najwybitniejszych polskich poetek.