Kampania wyborcza nabiera tempa. Działacze wszystkich partii zapowiadają wzmożone działania. W planach liczne spotkania z mieszkańcami, ale i goście z różnych ministerstw.

- Podobnie jak w minionym weekendzie tak i ten będzie owocny dla PiS o nowe doświadczenie, nowe pomysły, nowe recenzje od ludzie, te dla nas są sprawą najważniejszą. Tak będzie do lipca w każdy weekend - podkreśla Krzysztof Lipiec, poseł RP, PiS.

W kampanii Prawa i sprawiedliwości "Polska jest jedna" już w najbliższy weekend do świętokrzyskiego przyjedzie trzech ministrów. Z mieszkańcami powiatu ostrowieckiego i kieleckiego spotka się Krzysztof Jurgiel - minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Elżbieta Rafalska - minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej będzie gościła w Starachowicach. Ziemię staszowską odwiedzi minister Środowiska Henryk Kowalczyk, w sobotę do powiatu Opatowskiego przyjedzie eurodeputowany Zbigniew Kuźmiuk.

Z mieszkańcami regionu spotkają się także przedstawiciele Platformy Obywatelskiej. - Gabinet cieni ma bardzo duże znaczenie, z jednej strony recenzuje obecną politykę PiS, z drugiej nie kończy się to na recenzji, ale przygotowuje konkretne projekty ustaw - mówi Artur Gierada, szef świętokrzyskich struktur PO.

W środę do świętokrzyskiego przyjedzie kilkudziesięciu działaczy PO, w tym członkowie gabinetu cieni. Jednym z tematów posiedzenia będzie polityka senioralna. Posłowie spotkają się z mieszkańcami 14 miast i miejscowości. Województwo odwiedzą między innymi - Grzegorz Schetyna, Bartosz Arułkowicz, Cezary Tomczyk i Joanna Mucha.