Kielecka Rada Seniorów będzie konsultowała Kartę Seniora. Dzięki niej osoby starsze mogą korzystać z licznych ulg i przywilejów. Miedzy innymi w placówkach kulturalnych i na basenach.

- Chcemy posłuchać tych którzy powinni się na ten temat wypowiedzi, czyli Rady Seniorów i szczegółowe rozwiązania możemy we wspólnym gronie konsultować, więc nie wyobrażam sobie żeby można było ominąć Rade Seniorów - mówi Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

Karta pozwoli mieszkańcom korzystać z ulg między innymi w sklepach, kawiarniach i miejskich instytucjach. Będą mogły z niej korzystać osoby po 60 roku życia. A na najbliższej sesji radni zajmą się uchwałą dotyczącą ulgowych przejazdów dla osób represjonowanych. - Jest taka propozycja aby udzielić darmowych przejazdów w sumie chodzi o to by za 1 zł jeździć 365 dni w roku na postawie legitymacji IPN wydawanej właśnie osobom represjonowanym - informuje Marian Sosnowski, dyrektor ZTM w Kielcach.

Nad projektem dyskutowali radni z komisji Komisja Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Urzędnicy szacują, że z darmowej komunikacji mogłoby korzystać około 40 osób.