Tajemnicze znalezisko na Byczej Górze w Busku Zdroju. Jeden z mieszkańców natrafił tam na prawdopodbnie ludzkie kości. Wiele wskazuje, że są to szczątki żołnierzy niemieckich.

Bycza Góra to właściwie centrum miasta. Właśnie tu jeden z mieszkańców zauważył kości. Według niego - ludzkie. Dlatego powiadomił policję. Ta sprawę przekazała prokuraturze. - Postępowanie zostało zarejestrowane, zostanie powołany biegły - celem oceny czy kości pochodzą od człowieka - informuje Marcin Gogacz, prokurator Rejonowy w Busku Zdroju. - Z naszych ustaleń wynika, że mogą to być szczątki żołnierzy niemieckich, którzy zginęli tutaj w czasie drugiej wojny światowej, w 1945 roku - mówi mł. aspirant Tomasz Piwowarski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Busku.

Jednak sprawa jest skomplikowana. Jeszcze przed wojną w tych okolicach znajdowała się rzeźnia. Na górze wyrzucano kości zwierząt. To utrudnia jednoznaczną odpowiedź, czy rzeczywiście są to kości czlowieka. Tym bardziej, ze to nie pierwsze takie odkrycie na tym terenie. Podobna sytuacja miała miejsce siedem lat temu. - Wtedy okazało się, że większość znalezionych fragmentów kości, należało do zwierząt. Zdarzały się też fragmenty kości ludzkich, zostały one zabezpieczone a następnie pochowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - opowiada Tomasz Piwowarski.

Zobacz materiał filmowy.