Szkolne remonty pod kontrolą kieleckich radnych. Najlepiej oceniają budowę nowej hali przy Liceum Norwida, ale pozostałe inwestycje też idą zgodnie z planem. Radni komisji edukacji przyglądali się dziś postępom prac.

Hala przy Liceum Norwida w Kielcach rośnie jak na drożdżach. Powstanie tu nie tylko obiekt sportowy, ale także sale rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych uczniów. Koszt inwestycji to prawie 7,5 miliona złotych. Pierwsze zajęcia wychowania fizycznego odbędą się tu we wrześniu przyszłego roku. - Harmonogram robót jest utrzymany i ten termin późna wiosna przyszłego roku zapewne będzie dotrzymany, będzie czas by wyposażyć pomieszczenia, doprowadzić wszystko do porządku, tak, żeby we wrześniu 2019 roku ten podwójny rocznik, który pojawi się w szkole miał już pełny komfort pracy - mówi Anita Stanisławska, dyrektor Wydziału Edukacji UM Kielce.
 
Nowa hala powstanie także przy Szkole Mistrzostwa Sportowego. Zakończono przetarg, ale najtańsza oferta przekracza 14-milionowy budżet o blisko 300 tysięcy złotych. By rozpocząć inwestycje w sumie brakuje 850 tysięcy. Budowa mogłaby rozpocząć się w sierpniu, ale wszystko zależy od tego, czy miasto zdecyduje się dołożyć brakującą kwotę. - Po to ten przetarg był otwierany przed sesją, żeby można było na sesji zastanowić się jak i co i musimy sprężyć się i pieniądze dołożyć, żeby ruszyć z budową, żeby w odpowiednim czasie można było odebrać halę - podkreśla Tomasz Bogucki, kielecki radny.
 
Radni Komisji Edukacji przyjrzeli się dziś także remontowi Szkoły Podstawowej nr 28 i Przedszkola Samorządowego nr 5. Podstawówka ma być gotowa do września, przedszkole do końca 2018 roku.