Kielce polecają się na weekend - stolica regionu chce przyciągnąć kuracjuszy wypoczywających w Busku-Zdroju. Akcja "Odkryj Kielce" prowadzona jest już po raz drugi.

Busko-Zdrój, uzdrowisko, które rocznie odwiedzają tysiące kuracjuszy. To goście z Polski i z zagranicy. Ten potencjał chcą wykorzystać również kieleccy urzędnicy, dlatego po raz drugi organizują akcję promocyjną "Odkryj Kielce". W ubiegłym roku, z weekendowych wycieczek organizowanych przez PTTK, skorzystało ponad 1000 osób. - Pokazujemy tak naprawdę 4 elementy miasta, 4 rodzaje materiałów promocyjnych zostały przygotowane, jest to deptak, czyli śródmieście - wydaje się, że atrakcyjne dla osób starszych - mówi Artur Sobolewski, UM Kielce.
 
Głównie do osób starszych skierowana jest ta oferta. W stolicy regionu czekają także zabytki, rezerwaty, galerie handlowe oraz zniżki. Od czerwca w Kielcach honorowana jest Ogólnopolska Karta Seniora. Ta daje możliwość skorzystania z rabatów m.in. w instytucjach kultury oraz  niektórych obiektach gastronomicznych. Ale to nie jedyna nowość. - Ludzie często pytają o połączenie Busko-Kielce, którego do tej pory nie było - mówi Dominika Sarnecka, Buskie Samorządowe Centrum Kultury. Ale już jest. I jak informuje Anna Grzela z  Wojewódzkiego Zarządu Transportu Urzędu Marszałkowskiego od 30 czerwca z  przejazdu skorzystało już przeszło 1100 osób. Chętnych przybywa.
 
Materiały promocyjne dotyczące Kielc można znaleźć w buskich punktach informacji turystycznej, hotelach i restauracjach. Pociąg na linii Busko-Zdrój - Kielce będzie kursował do końca wakacji.