Plastikowe reklamówki, nakrętki od butelek i rolki po papierze toaletowym. To tylko niektóre materiały, które można by wyrzucić, a tutaj zyskały drugie życie.
Tymoteusz ma tatę żołnierza, dlatego nad wyborem przebrania nie musiał się długo zastanawiać, choć w pracy najbardziej pomagała mama.
- Przygotowania trwały tydzień, wcześniej zgromadziliśmy materiały, ozdoby wykonał syn, konstrukcję pomogłam ja – mówi Sabina Słowiak-Szkurłat.
Panowie przebrali się za roboty, indian i rycerzy. Wśród pań dominowały księżniczki i wróżki.
W 3 konkursie EKO-MANIACY organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 39 w Kielcach udział wzięło 34 uczniów zerówek.
- Idea jest bardzo prosta, już od najmłodszych lat musimy wdrażać dzieci do dbania o środowisko po to, aby człowiek zostawiał jak najmniejszy ślad węglowy – mówi Andrzej Mazur, dyrektor Zespołu Przedszkolno-Szkolnego nr 1 w Kielcach.
A że zostawia ślady, to miejscami widać nad kieleckim zalewem. Dlatego sprawy w swoje ręce postanowili wziąć mieszkańcy Kielc i to ci, którzy są tu od niedawna. Akcję zainicjowali obywatele Ukrainy, którzy schronienie znaleźli w Kielcach.
- Jestem bardzo wdzięczny Polsce, że mogę tu być, że zostałem tu przyjęty, i w tym trudnym czasie jestem mega wdzięczny, za okazaną pomoc – mówi Żenia.
Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest co roku 22 kwietnia od 12 lat.