- To takie narzędzie dla młodych ludzi, żeby działali społecznie, żeby rozwijali skrzydła, żeby też nabierali doświadczenia w takich działaniach, za które biorą współodpowiedzialność za otoczenie, a to jest najlepsza lekcja odpowiedzialności – mówi Michał Braun, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności.
- My przygotowaliśmy wniosek o grant, z myślą o tym, że nie ma kina bez popcornu. Otrzymane pieniądza przeznaczymy na maszynę do popcornu i kino plenerowe, które zapewni nam szkoła – mówi Zuzanna Cebula, uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Opatowie.
Młodzież z Opatowa dofinansowanie otrzymała również na organizację konferencji pod hasłem "Taniec to moja pasja". Uczniowie nie tylko przyswoją teorię, ale i w praktyce będą ćwiczyć pod okiem zawodowego tancerza.
Pieniądze na tego typu inicjatywy otrzymało 67 organizacji. Są to zarówno samorządy szkolne, jak i młodzieżowe rady miast. Do każdej z nich trafiło od 2 do 5 tysięcy złotych.
Narodowy Instytut Wolności już zapowiedział, że program "Fundusz Młodzieżowy" będzie kontynuowany również w przyszłym roku.